leto

zima

papucky

doplnky

Gumáky

Matky a dcéry

zľavy

poukážky

8

E-shop

Od 24.11. začína fungovať e-shop na adrese www.ciciban.sk


Sme rodičia a vieme aké zložité je vychovávať deti, čo všetko potrebujú a hlavne chcú, ale aj to, čo všetko pre ne radi urobíme. Ako dieťa obliecť, obuť, aké hračky mu kúpiť ? Na trhu je množstvo vecí a je ťažké si vybrať. Vieme, na čo všetko hľadíme pri výbere detských vecí. Nadchne nás krása, ale dojme cena. Zaujme cena, ale sklame kvalita.

My sa Vám snažíme priniesť tovar, ktorý má vysokú kvalitu, perfektný dizajn a je aj cenovo dostupný.

A ako deťom správne vybrať ?

Viete, kedy sa majú rodičia poobhliadnuť po prvých topánočkách ? Detičky sa začínajú stavať na nôžky individuálne, ale zväčša od 8-ich mesiacov a prvé krôčky spravia v 10-tich. A to je čas začať rozmýšlať o kúpe prvých topánočiek. Dôležitý je správny výber. Zle vybraná obuv môže poškodiť zdravý vývoj detského chodidla a následky môžu byť na celý život.

Detská noha potrebuje v topánke dostatok miesta na pršteky, a preto je vhodnejšie voliť topánky s priestrannou guľatou špičkou. Najvhodnejšia obuv je vyrobená z prírodných materiálov, ktoré sa ľahko prispôsobia tvaru nohy, je priedušná a absorbuje pot. Podrážka by mala byť dostatočne pružná a zároveň dostatočne vysoká, aby boli pri chôdzi čo najviac tlmené otrasy pri dopade nohy na tvrdý povrch a dieťa necítilo pri pohybe každý kamienok.

Pre malé deti sú úplne nevhodné topánky bez možnosti utiahnutia topánky na nohe. Obuv musí byť buď šnurovacia, alebo s prackami na zapínanie alebo suchým zipsom. Pre úplne najmenšie deti sú najvhodnejšie členkové topánky. Vnútorná výstelka by mala byť vždy anatomicky tvarovaná, pretože ak je vnútro topánky ploché, ničí klenbu nohy. Na dlhšie nosenie je úplne nevhodná gumeno-textilná alebo celogumená obuv.

Detské topánky musia byť aj dostatočne ohybné a pri chôdzi spolupracovať s nôžkou a nemali by byť príliš ťažké. Dieťa urobí za deň 18 až 20 tisíc krokov a ťažké topánky veľmi zaťažujú pohybové ústroje dieťaťa.

A všetko toto nájdete v našej predajni.

Pri kúpe topánok bez detí, myslite aj na to, že číslo topánok nemusí byť rozhodujúce. Okrem rôznych číslovaní podľa krajiny sa stretávame tiež s nerovnakým určením veľkosti obuvi pre konkrétne číslo u jednotlivých výrobcov. My Vášmu dieťatku v predajni nôžku premeriame a zistíme, ktoré číslo a typ topánočiek je najvhodnejší.

Aktuálna ponuka topánočiek, papučiek, ponožtičiek a iných doplnkov je pripravená v ikonkách na ľavej strane.

Topánky by ste mali dieťatku kontrolovať pravidelne, či dieťa nevyrástlo. V predškolskom veku raz za 2 až 3 mesiace, neskôr raz za 5 mesiacov. Pri dlhšom nosení malej obuvi vzniká trvalé poškodenie nôh.

Copyright © 2007 Cipele s.r.o., Všetky práva vyhradené
DESIGNED and POWERED by DISWEB